Криворізький Професійний
Гірничо-Технологічний Ліцей

Пользователей на сайте: 0
Гостей на сайте: 7
Строительная доска объявлений на сайте fortstroi.com.ua
Как заработать на недвижимости, подробнее на сайте comintour.net
Придомовая территория, норматив здесь http://stroidom-shop.ru/pravila/pridomovaya-territoriya.html

 

Якщо ти в душі сміливий,
До роботи не лінивий –
Можеш ти до нас прийти
І ще й друга привести
Навчимо ми вас бурити,
Також виробки кріпити.
Навчимо вас працювати
й гарні гроші заробляти

 

      Робота в шахті - це доля мужніх і сміливих людей.

      Кваліфікаційні вимоги

     Завдання та обов’язки. Здійснює виконання всього комплексу робіт з проход-ження горизонтальних, похилих та вертикальних гірничих виробок. Здійснює буріння шпурів та свердловин усіма типами перфораторів та самохідних бурових установок (кареток), електросвердлами та пневмосвердлами. Виконує роботу з навантаження гірничої маси та буріння шпурів з застосуванням навантажувальних машин продуктивністю до 60 мг з навісним буровим обладнанням, проходження гірничих виробок з застосуванням вибійних молотків, пневмоломів, підривним або гідравлічним способами та вручну. 

     Виконує розбирання підірваної породи, скреперування й вантаження гірничої маси навантажувальними машинами та вручну в зоні вибою на транспортні засоби та перекидання (закладання) породи у вироблений простір. Здійснює розштибування гірничої маси та супроводження на виробки до пульпозбірника самопливним способом транспортування. Керує навантажувальними машинами, перевантажувачами, гідромоніторами, скреперними лебідками, установками, що нагнітають спеціальні розчини, прохідницькими комплексами з немеханізованим щитом, іншими застосовуваними в роботі машинами й механізмами та їх обслуговує незалежно від потужності двигуна. 

    Бере участь у керуванні прохідницькими комбайнами та перегоні своїм ходом з вибою у вибій. Зводить усі види кріплення в горизонтальних та похилих виробках, окрім кріплення, передбаченого для прохідників вищої кваліфікації. Здійснює зведення збірного тюбінгового, блокового та бетонного кріплення у виробках криволінійного обрису площиною перерізу до 20 кв.м. Встановлює та розбирає опалубку, встановлює арматуру. Здійснює зрошення гірничої маси після підривних робіт. Розбирає та ремонтує тимчасове кріплення. Укладає та розбирає постійні й тимчасові рейкові колії. Збирає, розбирає, переносить, пересуває, нарощує та укорочує конвеєри, риштаки, конструкції рейкових роз’їздів, ставів труб. Провадить облаштування ходових відділень у стовбурах та помостів на розстрілах під час проходження вертикальних виробок і стовбурів, переміщує та закріплює полиці, люльки, натяжні рами. Укладає труби різного діаметру в тунелях, підвішує їх у стовбурах із бетонуванням та замуруванням стиків.

      Вмонтовує залізобетонні шлюзові камери (в кесонах). Монтує і демонтує прохід-ницькі комплекси. Обслуговує та бере участь у монтажі, демонтажі й планово-запобіжному ремонті вибійного обладнання. Завантажує, розвантажує, доставляє матеріали та обладнання, відкочує навантажені й підкочує порожні вагонетки в зоні вибою та прилеглих виробок за допомогою електровозів, лебідок або вручну. Ремонтує кріплення виробки, що проводиться, зачищає виробки від розсипаної гірничої маси. Проходить гірничі виробки по завалу. Проходить та кріпить шурфи. Осланцьовує гірничі виробки поблизу вибою. Проводить скріплення гірничих порід у зоні вибою полімерними матеріалами. 

      Прохідник повинен знати:

 • властивості гірничих порід та їх класифікацію за міцністю;
 • правила й способи розбирання гірничої породи механізованим інструментом та вручну;
 • способи проведення горизонтальних, похилих та вертикальних виробок;
 • форми перерізу гірничих виробок;
 • види постійного й тимчасового кріплення, способи його зведення;
 • типи й властивості полімерних матеріалів, правила користування ними, способи їх застосування;
 • властивості спеціальних розчинів та способи їх нагнітання;
 • будову та правила експлуатації обладнання машин і механізмів, застосовуваних під час проходження гірничих виробок;
 • правила та способи збирання й встановлення арматури;
 • будову відкотних колій; способи розбирання та укладання стрілкових переводів, перевірку профілю колії;
 • розміри підвісного обладнання; способи укладання, кріплення, підвішування труб;
 • вимоги до якості заточування та заправлення бурів, коронок їх форми і розміри; правила доставлення вибухових речовин до вибою та ведення підривних робіт;
 • встановлену сигналізацію; організацію і способи виконання робіт під час переганяння прохідницьких комбайнів своїм ходом з вибою у вибій;
 • правила й способи вантаження, вивантаження та доставлення матеріалів і обладнання в зону вибою та прилеглих виробок;
 • види неполадок у роботі обслуговуваних машин і обладнання та способи їх усунення; електрослюсарну справу в обсязі знань електрослюсаря 3 розряду.

      Умови навчання

      Термін навчання:

 • на базі 9 класів - 3 роки;
 • на базі 11 класів - 1,5 роки

    На уроках теоретичного навчання учні мають змогу ознайомлюватись з новим шахтним обладнням, умовами роботи, правилами техніки безпеки за допомогою електронного підручника "Гірничо-прохідницькі машини і комплекси" (В.Г. Сиротюк, Д.Д. Непомнящий).

    Кабінет гірничого обладнання оснащений сучасним навчальним обладнанням. В ліцеї створена постійна діюча виставка, на якій учні мають змогу ознайомитись з діючими макетами гірничого обладнання.

    Виробниче навчання та практика

  Виробне навчання та практику учні ліцею проходять на провідних підприємствах міста: ПАТ "Кривбасзалізрудком", ПАТ "ЄВРАЗ СУХА БАЛКА", ПАТ "Кривбасшахтобуд".